Jesperhus er klar til at tage imod de gæster, der har valgt at tilbringe en juleferie i det julepyntede Feriecenter. Alle de indendørs aktiviteter er åbne for både overnattende gæster samt dagsgæster, der har lyst til et afbræk i en travl hverdag og vil give børnene nogle ekstra gode oplevelser op til jul.

– Vi pynter i Jesperhus med masser af julelys og god julestemning, så vores gæster kan få tanket op på de gode juleoplevelser i weekenderne året ud, fortæller adm. dir. Thomas Buch Tøstesen i en pressemeddelelse.

En række familier har i år valgt at holde juleaften i Jesperhus.

 

I juleweekenderne vil der være åbent i Abeland, Badeland, Junglen, 4D-biografen, Bowling, Virtual Reality og masser af aktiviteter. Der er også helt specielle juleshows flere gange dagligt med Hugo og vennerne.

Pressefoto.